مانیتور

قصد سامسونگ برای توقف تولید نمایشگرهای LCD

با کاهش یافتن میزان تقاضا و عرضه بیش از حد محصولات به بازار، بخش تولید نمایشگرهای شرکت سامسونگ اعلام کرده است که تا پایان سال جاری میلادی قصد متوقف سازی خط تولید پنل های LCD خود را در کارخانه های کره جنوبی و چین دارد. البته پیش از این اقدام، شرکت رقیب یعنی LG نیز چنین تصمیمی را اتخاذ و اعلام کرده بود.

این تصمیم پس از کاهش علاقه مشتریان به نمایشگرهای LCD گرفته شد و همچنین باعث می شود تا سامسونگ با قدرتی بیشتر بر روی نسل آینده پنل های نمایشی خود که از فناوری نقطه کوانتومی (Quantum Dot) استفاده می کند، وقت صرف کند.

در طی چند سال گذشته به تدریج تقاضا برای نمایشگرهای LCD کاهش یافت و فناوری OLED توانست جای آن را در تلویزیون های جدید بگیرد. از دیگر قابلیت های مهم OLED مصرف انرژی پایین آن است که در تلفن های هوشمند مورد توجه سازندگان قرار گرفته که موجب افزایش بازدهی باتری موبایل می شود. حتی شرکت اپل نیز که یکی از بزرگترین مشتریان نمایشگرهای سامسونگ به حساب می آید، در جدیدترین پرچمدار آیفون خود از صفحه نمایش OLED استفاده کرده است.

سامسونگ این تصمیم را در تابستان سال گذشته، پس از سپری شدن پنج سال و صرف ۱۱ میلیارد دلار تحقیقات بر روی نمایشگرهای QD گرفته بود. همچنین در آن زمان یکی از خطوط تولید LCDهای خود را برای کمک به تولید انبوه نمایشگرهای QD، تغییر کاربری داد. این شرکت قصد دارد تا سال آینده یک خط تولید جدید Q1 برای نمایشگرهای QD با اندازه ۶۵ اینچ را در شهر آسان کره جنوبی راه اندازی کند.

در ضمن سامسونگ خاطر نشان کرده است که تمامی سفارشات پنل های LCD را همانند گذشته و بدون هیچ مشکلی، به مشتریان تحویل خواهد داد. همچنین در این انتقال، به تدریج نیروی کار انسانی از بخش LCD به خطوط تولید نمایشگرهای OLED و QD منتقل می شوند. در حال حاضر، سامسونگ چهار کارخانه LCD (2 عدد در چین، ۲ عدد در کره جنوبی) را اداره می کند که بر روی آن ها سرمایه گذاری چندین ساله انجام شده است.

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن