رمزنگاریقطعات اصلی کامپیوتر

سامسونگ گلکسی S20 TE – موبایلی هوشمند، سرسخت و ایمن با استاندارد نظامی

اگرچه سامسونگ تمامی تکنولوژی های روز را در گوشی هوشمند گلکسی S20 به کار گرفته است اما هنوز از لحاظ استقامت و در شرایط جنگی، انتخاب مناسبی نیست. حال سامسونگ برای استفاده در چنین محیط هایی نیز دست به کار شده و نسخه ای مقاوم از پرچمدار جدید خود را با نام Galaxy S20 Tactical Edition قرار است عرضه کند. این مدل جدید در ادامه مدل پیشین یعنی گلکسی S9 TE ؛ برای کار در محیط های عملیاتی دولت فدرال و وزارت دفاع آمریکا طراحی شده است.

شرکت سامسونگ، با هدف تبدیل گلکسی S20 به یک وسیله الکترونیکی با درجه نظامی، آن را دستخوش یک سری تغییرات عمده کرده است. از لحاظ ظاهری با قرار گرفتن گوشی در یک قاب محافظ، به نظر می رسد که حتی در مقابل بمب اتم هم مقاوم شده باشد! همچنین نرم افزار آن را براساس استانداردهای آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) با معماری DualDAR که اطلاعات را به صورت دو لایه رمزگذاری می کند، به روز رسانی است.

سامسونگ از مهمترین بخش یعنی ارتباطات نیز غافل نشده و امکانات گسترده ای را برای گلکسی S20 TE در نظر گرفته است. نرم افزار این موبایل سرسخت به صورت پیشفرض با سیگنال های رادیویی نظامی و سایر دستگاه های مهم تنظیم شده است. گلکسی S20 TE از سیمکارت های خصوصی، شبکه G5 ، Wi-Fi 6 ، CBRS (Citizens Broadband Radio Service) بر روی فرکانس های رادیویی ۳.۵ گیگاهرتز تا ۳.۷ گیگاهرتر (که برای استفاده نیروی دریایی آمریکا بکار می رود) و ارتباطات ماهواره ای با زمین پشتیبانی می کند. علاوه بر این همه؛ قابلیت کنترل پهپادها، اتصال به دستگاه های GPS خارجی و لیزرهای مسافت یاب و خیلی امکانات دیگر را دراختیار سربازان در میدان نبرد خواهد گذاشت. همچنین هنگام پوشیدن دستکش های ضخیم نظامی نیز به راحتی میتوان با صفحه لمسی آن کار کرد.

هنگامی که کاربر دوربین دید در شب را پوشیده باشد با فعال کردن حالت دید در شب بر روی موبایل به راحتی میتواند با آن کار کند. همچنین با فعال شدن حالت اختفاء تمامی امواج رادیویی و LTE که موبایل منتشر می کند؛ خاموش می شوند. سامسونگ همچنین قابلیت DeX را به طور ویژه برای اتصال مانیتور یا صفحه کلید به موبایل در زمان های آموزش یا برنامه ریزی ماموریت ها به گلکسی S20 TE افزوده است.

طبق برنامه های دولتی سامسونگ، این گوشی را در سه ماهه سوم سال جاری در اختیار دولت ایالات متحده قرار خواهد داد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن